Oddział Przedszkolny

Karnawał w przedszkolu 2021


Dzień Przedszkolaka w przedszkolu 21.09.2020r.

         Obchody „ Dnia Przedszkolaka” w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem piosenki „Jestem sobie  przedszkolaczek”, oraz wysłuchaniem piosenki “Dzień przedszkolaka”. W ciągu dnia dzieci sprawdzane były ze znajomości kodeksu przedszkolaka, wykonywały konkurencje sprawnościowe. Za wszystkie dobrze wykonane zadania otrzymywały słoneczka. Zebrane słoneczka, były przeliczane i wymieniane na MEDAL DZIELNEGO PRZEDSZKOLAKA.

         Tego dnia było wiele niespodzianek: upominki dla każdego przedszkolaka, pyszne babeczki i soczki przygotowane przez rodziców, oraz zabawa bańkami mydlanymi na placu zabaw.

B. Grala


Akcja dla przedszkolaków  – sadzimy drzewa.

17 września 2019r. na terenie naszej szkoły odbyła się akcja sadzenia drzew. Pan M. Majer zorganizował przedszkolakom ciekawą lekcję pokazową na temat sadzenia drzew. Zapoznawał dzieci z systemem korzeniowym drzew, przekazywał wiele ciekawostek na temat warunków jakie trzeba spełnić aby drzewo pięknie rosło. Już od rana przedszkolaki czekały z niecierpliwością, kiedy rozpocznie się ta akcja. O ustalonej godzinie ubrane w odpowiedni strój i zaopatrzone w odpowiedni sprzęt przystąpiły do pracy wg. wskazówek pana Majera.  Pan Majer wyjaśnił dzieciom krok po kroku jak umiejętnie posadzić drzewo. Zapewnił również wiele atrakcji min. takich jak: możliwość posiedzenia w koparce i ładowarce, opowiadał o zasadach działania sprzętów wykorzystywanych  w ogrodnictwie.  Dzieci miały możliwość zapoznania się z pracą ogrodnika. Była to dla nich ciekawa i bardzo pouczająca lekcja przyrody, którą zapamiętają na długo.

Barbara Grala


Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Oddziale Przedszkolnym
w Pławnej.

Dnia 20.09.2019r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień z Przedszkolaka. Zabawa odbywała się według scenariusza pt.: „ Podróż przez krainę bajek”. Przedszkolaki zaczarowane w krasnoludki podróżowały pociągiem prowadzonym przez maszynistę. Na stacjach spotykały postacie z bajek, które zapraszały je do tańców i zabaw ze śpiewem. Goście z bajek sprawili dzieciom największą radość. Były nimi mamy przebrane za Kota w butach, Kopciuszka. Małgosię , Kaczkę dziwaczkę i Czerwonego Kapturka. Mama Kai upiekła dzieciom pyszne babeczki. Pani Podobińska – mama Grzesia zorganizowała dzieciom poczęstunek ( słodycze, owoce i soki) oraz zabawki dla przedszkola, które na zakończenie imprezy  były dla dzieci ogromną niespodzianką.
 Z tej okazji również pani dyrektor Teresa Śliwińska przyniosła przedszkolakom słodycze i złożyła najserdeczniejsze życzenia.

Mamom, które zaangażowały się w uatrakcyjnienie naszej uroczystość pięknie dziękujemy!

Barbara Grala


Dzień chłopaka w przedszkolu.

30 września uczciliśmy dzień chłopaka. W naszym przedszkolu  zanim wręczyliśmy chłopakom upominki, musieli najpierw wykonać kilka zadań. Zadania nie były proste: pompki, przysiady, picie soku z cytryny z pełnym uśmiechem, itp. Wszystkie te zadania chłopcy wykonali bez trudu i dlatego dziewczynki wręczyły im upominki przygotowane przez mamę Grzesia oraz legitymację super chłopaka.


DZIEŃ MISIA W PRZEDSZKOLU

W dniu 25 listopada dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to w naszym przedszkolu jest już tradycją.
Tego dnia dzieci przyszły ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Nasze zabawy rozpoczęliśmy od przedstawienia pt.; „O niegrzecznym misiu”, które zaprezentowaliśmy  rodzicom. Następnie dzieci opowiadały o swoich misiach. Poznały historię powstania pluszowego misia. Słuchały czytanych fragmentów bajek o misiach, uczyły się wiersza o misiu, bawiły się i tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia” i wielu innych. Zaprosiły swoje misie do wspólnej gimnastyki ciała ale także gimnastyki buzi i języka. Na zakończenie wykonały portret swojego misia oraz pokolorowały mega kolorowankę. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości.

B. Grala