Światowy Dzień Ziemi

 24 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy  Dzień Ziemi.

„Ziemia byłaby oazą piękna i spokoju, gdyby nie my ludzie. Zadymiliśmy ją, zaśmieciliśmy, niszczymy zieleń, zatruwamy wodę i glebę, nie pozwalamy żyć roślinom, zwierzętom i sobie.”

Program tego dnia był bardzo urozmaicony.  Wszyscy mogli podziwiać przedstawienie przygotowane przez przedszkolaków i panią Basię na temat „W biurze u Matki Ziemi”.

Następnie klasa szósta z panią Ewą przygotowała” sąd nad ropuchą „. Były też piosenki o naszej planecie. Kolejnym punktem programu był pokaz mody ekologicznej. Uczniowi młodsi i starsi w rytmie muzyki prezentowali swoje ekologiczne stroje. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami za swoją pomysłowość i kreatywność. W tym dniu gościliśmy w naszej szkole pana Wojciecha Sucheckiego z Nadleśnictwa Lwówek Śląski. Pan Wojciech przeprowadził ciekawą prelekcję na temat lasów, ich ochrony i pracy leśników. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali i oglądali ciekawą prezentację.

Dzień szkolny zakończyliśmy sprzątaniem terenu wokół szkoły, pobliskie drogi i  część ścieżki rowerowej.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim słodką niespodzianką.

Dzień był pełen atrakcji i wrażeń.

Ewa Sadłucka nauczyciel przyrody

Paulina Achramowicz –Maślanka nauczyciel biologii


Post Author: admin