Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w naszej szkole jak co roku jest obchodzony bardzo uroczyście. Staramy się tak go zorganizować, aby przebiegał w atmosferze radości, dobrej zabawy, integracji rodziców i całej społeczności szkolnej.

W tym roku dorośli pod kierunkiem Barbary Grali przygotowali dla dzieci niespodziankę w postaci przedstawienia, którego morałem było zachęcenie do czytania książek. Rodzice i dziadkowie wcielili się w role różnych postaci z bajek „Śpiącej Królewny”, „Jasia i Małgosi”, „Czerwonego Kapturka”. Aktorzy w sposób obrazowy i perfekcyjny przedstawili, co by się stało, gdyby postacie z bajek obraziły się na dzieci za niechęć do czytania i wyprowadziły. Świat bez nich stał się inny, jakby przewrócony do góry nogami. Wilk nie ma kogo zjeść, Jaś i Małgosia nie spotykają Baby Jagi. Dzieci z dużym skupieniem i zainteresowaniem obserwowali przedstawienie. Bardzo wszystkim podobało się, gdyż nagrodzili występ głośnymi brawami. Na koniec aktorzy zaprosili dzieci do wspólnego tańca. Wszyscy widzowie bardzo dziękują reżyserowi i aktorom za piękne przedstawienie i niezapomniane wrażenia artystyczne.

Kolejną atrakcją dla dzieci były dwa dmuchańce. Bezpłatnie i do woli mogli się wyskakać i wybawić. Dziękujemy Państwu Katarzynie i Marcjanowi Majer za zasponsorowanie dmuchańców. W trakcie trwania Dnia Dziecka chętne dzieci mogły brać również udział w konkursie na zbijanie balonów, mistrzem okazał się Eryk Kupnicki z drugiej klasy. Były też stoiska do kolorowania wiatraczków, malowania twarzy, robienia różnych postaci z balonów. O poczęstunek zadbała pani dyrektor Teresa Śliwińska oraz pani Anna Keler, która nieodpłatnie serwowała lody i frytki. Były pyszne. Bardzo dziękujemy. Dzień minął bardzo szybko, dzieci wyszły ze szkoły zmęczona, ale zadowolone i szczęśliwe.


Post Author: admin