Światowy Dzień Ziemi

W piątek 21kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy  Dzień Ziemi.

„Ziemia byłaby oazą piękna i spokoju, gdyby nie my ludzie. Zadymiliśmy ją, zaśmieciliśmy, niszczymy zieleń, zatruwamy wodę i glebę, nie pozwalamy żyć roślinom , zwierzętom i sobie.”

Program tego dnia był bardzo urozmaicony. Głównym celem było pokazanie, że możemy jeść zdrowo, pysznie i ekologicznie. Każda klasa po czujnym okiem wychowawców przygotowała zdrowe śniadanie. Potrawy były bardzo urozmaicone. Wszyscy wspólnie z wielkim apetytem konsumowali swoje potrawy w świetlicy szkolnej.

Następnie odbyła się część artystyczna, którą przygotowały przedszkolaki z panią Basią. Było to przedstawienie „Kłopoty wiewiórki.” Uczniowie klasy piątej i szóstej z panią Ewą przygotowały przedstawienie „ W bajkowym świecie ekobohaterów.”Były też piosenki o naszej planecie. Kolejnym punktem programu był pokaz mody ekologicznej „Wystrzałowa moda odpadkowa”. Uczniowi młodsi i starsi w rytmie muzyki prezentowali swoje ekologiczne stroje. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami za swoją pomysłowość i kreatywność. Dzień szkolny zakończyliśmy sprzątaniem terenu wokół szkoły- klasy młodsze , a starsze sprzątały pobliskie drogi i  część ścieżki rowerowej.

Dzień był pełen atrakcji i wrażeń.

Ewa Sadłucka nauczyciel przyrody,

Paulina Achramowicz –Maślanka nauczyciel biologi


Post Author: admin