Prelekcja „Bezpieczne ferie zimowe”

9 lutego dzielnicowi z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim st. sierż. Michał Dominik i mł. asp. Anna Krauze przeprowadzili w naszej szkole prelekcje na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych.

Ze względu na różny zakres przekazywanej wiedzy, uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, dzieci z kl.0-3 i uczniowie z kl.4-8. Prowadzący omówili jak bezpiecznie  poruszać się po drodze w dzień i w nocy? Jakie wyposażenie powinien mieć rower i rowerzysta? Jak bezpiecznie spędzać czas na podwórku? Gdzie bezpiecznie uprawiać sporty zimowe? Zwrócili uwagę na odpowiedzialne zachowanie w domu, podali przykłady jakimi metodami obecnie posługują się złodzieje. Takie spotkania są bardzo potrzebna, gdyż utrwalają pewne  zachowania, które mogą uchronić przed utratą zdrowia, a nawet życia.

Dziękujemy POLICJI i IZEROM za podarowanie kamizelek odblaskowych, które będą służyć naszym uczniom podczas spacerów i wycieczek.


Post Author: admin